Beletrie - recenze

Knižní recenze: Cesta ke štěstí vede přes šlehačková oblaka

Nejedna blogerka či bloger jistě sní o tom, že by jejich blog mohl získat knižní podobu. Pražské rodačce Tereze Salte se to povedlo. Před...

Birthday Girl Haruki Murakamiho – dejte si pozor na přání, která nelze vzít zpět

Na světě je čtvrtá ilustrovaná povídka, opět s hvězdným obsazením: Haruki Murakami a Kat Menschik. Tajemný příběh mladé dívky, který se odehraje na den přesně...

Čarodějnice, cizoložníci a nacisti – i to jsou české právní dějiny

Právo a dějiny jsou často považovány za suchopárnou teorii plnou letopočtů a nudných věcí, které jsou často obalené odbornými termíny.

Dánská autorka Helle Helle servíruje českým čtenářům osvěžující literární zážitek

Dánská prozaička Helle Helle (1965) je autorkou šesti románů a tří svazků kratších próz. V českém překladu byla představena povídkovou sbírkou Zbytky a romány Představa o nekomplikovaném životě s mužem, Ženy bez mužů, Na dně a Jestli chceš. 

Knižní tipy: Hanya Yanagihara a její Malý život

Hana Yanagihara (1974) je americká spisovatelka pocházející z Havaje. Upozornila od sebe již debutovým románem Lidé ve stromech v roce 2013. Světového úspěchu dosáhla s dílem Malý život o dva roky později.

Kniha Veřejná tajemství: nejnovější přeložená sbírka od mistryně povídek

Alice Munroová (narozena 1931) je kanadskou spisovatelkou, která svými povídkami proslula natolik, že je označována za mistryni povídky. Stylově je také přirovnávána k Čechovovi. V nakladatelství Paseka jí letos vyšla zatím poslední kniha s názvem Veřejná tajemství.

Franz Kafka: seznamte se s člověkem své i naší doby

Nakladatelství Práh přichází s knihou Radka Malého s názvem Franz Kafka: člověk své i naší doby. Knihu ilustrovala oceňovaná ilustrátorka Renáta Fučíková, jejíž nesporný talent si určitě pamatujete z knihy Praha v srdci, kterou Práh vydal v roce 2015.

Benjamínek fantasy Odkaz Tastedarů má budoucnost

Prvotina, která pohlédla na světlo světa díky fanouškům na Startovači. Autoři nám slibují svět plný limitované magie a slovanské mytologie. Doplňují svoje universum vlastním jazykem, písněmi, básněmi a legendami.

Kniha Bestie je zvíře zcela pohltí tě

Bestie je zvíře je knižním debutem Peternelle van Arsdale, který můžeme zařadit do žánru young adult. Peternelle žije v New Yorku a než napsala tuto knihu, pracovala v knižním vydavatelství.

Za Válku zrcadel se česká fantasy scéna nemusí stydět

České fantasy není mezi čtenáři, kteří jej cíleně nevyhledávají, příliš známé. A to je velká škoda. Proto jsme se rozhodli vám ho trochu přiblížit.
- Reklama -