Fever Ray po osmi letech vyrazí na turné, v únoru vystoupí i v Praze

Fever Ray je sólovým projektem dvaačtyřicetileté švédské zpěvačky, autorky a producentky Karin Elisabeth Dreijer, která působila se svým bratrem ve skupině The Knife. V roce 2018 budou mít fanoušci Fever Ray po osmi letech první příležitost vidět ji opět naživo, neboť si na příští rok naplánovala turné na podporu její letošní desky Plunge.

Pražské publikum se dočká jejího koncertu 26. února ve Foru Karlín. Vstupenky jsou k dostání za 890 Kč + poplatky v předprodeji, na místě v den koncertu budou stát 1 000 Kč.

 Fever Ray je, stejně jako kdysi The Knife, ledově mrazivým elektronickým avantgardním dílem, ale jeho zvuk zní organičtěji.

Fever Ray vznikl poté, co duo The Knife ukončilo propagaci svého alba Silent Shout z roku 2006 a Dreijer se narodilo druhé dítě. V té době se sama věnovala svým demonahrávkám a hudebním nápadům, pak spolupracovala s producentem Christofferem Bergem, který míchal hudbu The Knife. Spolupracovala také s taneční formací Röyksopp. V létě 2008 se o novém projektu začalo mluvit a na podzim se na myspaceové stránce Fever Ray objevila první nahrávka, instrumentální verze skladby If I Had a Heart a v roce 2009 na jaře vyšlo první album Fever Ray. Dreijer se vrátila k The Knife v roce 2013 – výsledkem bylo album Shaking the Habitual a v roce následujícím deska Shaken-Up Versions.

Letos, opět jako Fever Ray, vydala singl To the Moon and Back a vzápětí vyšlo jedenáctiskladbové album Plunge, které bylo nadšeně přijato hudebními kritiky. Jsou pro něj typické agresivní klubové beaty a chytlavé syntezátory, zvukově je rozmanitější než její albová prvotina. V textech je album silně politické a zabývá se rovněž sexuálními tématy. V hodnocení ankety Metacritic Plunge dosáhlo 90 bodů ze sta v průměru jedenácti recenzí. Album doprovází působivé vizuály a videoklipy.

Plunge bylo povětšinou nahráno ve studio Karin Dreijer ve Stockholmu ve spolupráci s několika producenty (Paula Temple, Deena Abdelwahed, NÍDIA, Tami T, Peder Mannerfelt a Johannes Berglund).

 

KONCERT: FEVER RAY

KDY: 26. února 2018, 19:00 hodin
KDE: Forum Karlín, Praha
VSTUPNÉ: 890 Kč + poplatky / 1 000 Kč
FACEBOOKOVÁ UDÁLOST: www.facebook.com/events/1470036556423722

 

Tisková zpráva
Informace od pořadatelů kulturních akcí, PR agentur, vydavatelů knih a komiksů, divadel, filmových distributorů, hudebních vydavatelství, módních návrhářů, designérů apod.